אם אתם שוברים את הראש כיצד לאחסן את כל הפריטים שרכשתם בעשר השנים האחרונות, אני קודם כל אומרת זרקו את כל מה שלא נחוץ או שלא עשיתם בו שימוש בשנה שנתיים האחרונות. אם גם אחרי זה נותרתם עם יותר דברים מאשר מקום, תשמחו לדעת שבכל רגע נתון בעולם ממציאים עבורכם איזשהו פתרון איחסון יעיל.

אספתי עבורכם מספר רעיונות שחלקם תוכלו לרכוש, בארץ או און ליין מחנויות בחו”ל, חלקם לעשות לבד וחלקם יתנו לכם אולי מושג, איך לנצל את המקום שיש לכם בבית כדי להתמודד עם הבלאגן.

קופסאות איחסון דקורטיביים   organize.com
קופסאות איחסון דקורטיביים organize.com

אז קודם כל, אני חייבת לפתוח באתר מ-ד-ה-י-ם שנתקלתי בו לאחרונה, ופשוט היה צריך לתלוש אותי ממנו אחרי שעתיים של שוטטות. האתר נקרא organize.com והוא מכיל מאות פריטי איחסון יפהפיים לכל דבר שרק תעלו על דעתכם, כולל גאג’דטים חדשים ומגניבים (במיוחד לבעלי חיים). האתר מחולק לפי קטגוריות שונות, ומאוד קל להתמצאות.

פתרונות איחסון מתקדמים לכל תחום   organize.com
פתרונות איחסון מתקדמים לכל תחום organize.com

פתרונות איחסון יעילים במטבח כמו שתראו במקבץ התמונות מטה, יכולים להתאים כמעט לכל בית. באיקאה ניתן למצוא את רוב הפריטים כמו מדפים שניתן לתלות על קיר מעל כיור, מסילת מתכת עליה אפשר לתלות כלים לאיחסון, ארונות נשלפים אותם אפשר לעצב. אם יש לכם פינה מיותרת במטבח, תוכלו בקלות ובהשקעה כספית לא גבוהה להפוך אותה למזווה או לארון שירות. גם מדפים בתוך אי הם שטח נוסף שאפשר לנצל. אם ברשותכם חלל קטן במיוחד, חשבו על רכישת ריהוט מתקפל אותו תוכלו לתלות על הקיר, או לאחסן בצורה קומפקטית בתום השימוש.

איחסון במטבח, נצלו את כ-ל מעטפת החדר
איחסון במטבח, נצלו את כ-ל מעטפת החדר

גם בחדר האמבט יש אינסוף שיטות לניצול מכסימלי של השטח. הביטו סביב על קירות, תוכלו לרכוש אביזרי איחסון הבנויים לגובה כדי לחסוך במקום. מגירות נשלפות מתחת לכיור הם מקום טוב לאיחסון דברי קוסמטיקה או מגבות, או אפילו השקעה קטנה של פתיחת נישה בקיר ויצירת מדפי זכוכית קטנים אצל זגג, תוכל לתרום לכם מקום נוסף. פשוט הפעילו את הדמיון. נצלו קירות, רצפה, דפנות של ארונות, אמבט וכו’.

אחסון לגובה ופנימה בחדר האמבט  countryliving.com
אחסון לגובה ופנימה בחדר האמבט countryliving.com

בחדר המגורים האפשרות המשמעותית היא ניצול מכסימלי של הקיר. תוכלו לעשות זאת בעזרת ספרייה או כוורת גדולה, אותה תוכלו למלא בקופסאות יפות וסלסלות בהן תאחסנו דברים, וכמובן לשלב אותן עם אביזרי נוי וספרים למראה חמים. גם שולחן הקפה יכול להוות פתרון איחסון אם תחשבו על כך מבעוד מועד ותרכשו אותו עם מדפים בצידיו או מכסה מעליו (שולחן בסגנון ארגז). אפילו לאוסף השלטים נמצא פתרון עיצובי נחמד. מעבר למתלה בד לאיחסון שלטי מדיה שמוכרים באיקאה, תוכלו לקנות ספר או שניים שהם בעצם קופסה מבפנים ולהניח אותם ליופי על השולחן בסלון, ואת השלטים להניח בפנים. ספרי קופסה ניתן למצוא בחנויות לפרטי דקורציה כמו טורקיז שבבית יצחק, in and out ברמת השרון או מוסקט במושב אודים.

חדר המגורים, כל ס"מ חשוב   dwell.com
חדר המגורים, כל ס"מ חשוב dwell.com