חזרתי אליכם אחרי שבועיים של תלאות בין בתים. המעבר היה ממש לא קל, אבל אנחנו סוף סוף במשכננו החדש. מארגנים, מנקים, מקבלים טכנאים כל היום בין פריקת הארגזים. בשבועיים מחוסרי הבית, הסתובבתי בעיקר לחפש רהיטים. רהיטים אמנם לא מצאתי, אבל בין החנויות בשוק הפשפשים ביפו מצאתי שני מקומות שריגשו אותי. אחת זו חנות קטנה ומקסימה בשם “מעשיה”  והשנייה נקראת “עלמא”, לשתיהן יש הרבה להציע לאוהבי האמנות והן שוות ביקור.

מעשיה בשוק
מעשיה בשוק
בגדים ומצעים מכותנה טוויה עבודת יד
בגדים ומצעים מכותנה טוויה עבודת יד
כוסות יפיפיות וסבונים מגניבים
כוסות יפיפיות וסבונים מגניבים

מעשיה

מעשיה היא חנות שנולדה מאהבה ומחלום ישן של פועה ממסעדת פועה בשוק. פועה וניר חיפשו כבר מזמן לעשות משהו יצירתי וגם לעזור לקהילה. לפני כחצי שנה החליטו לפתוח חנות בדיוק מול מסעדת “פועה” . החנות “מעשיה” מציעה עבודות אמנות הנעשות על ידי קהילות שונות של קשישים, אנשים עם מוגבלויות, אתיופים וקהילות ערביות מיפו. כל המוצרים הם תוצרי עבודת כפיים והם עשויים מחומרים אורגניים. בין הפריטים היפים בחנות תוכלו למצוא מוצרי טקסטיל לבית, מצעים, מפות, בגדים מכותנה טוויה וארוגה ביד. ספרי סקיצה מגניבים הנכרכים בכריכות של ספרים ישנים, כוסות, כריות הנתפרות עם פוך ממוחזר ועוד. בקיצור, פנו לכם יום, התענגו על ארוחת בוקר טעימה בקפה “פועה” והסתובבו לכם בשוק בכיף. יש הרבה מה לראות! “מעשיה” רח’ רבי יוחנן 3 שוק הפשפשים, יפו, טל’ 03-5187358. שעות פתיחה א’-ה’ 10:00-19:00 יום ו’ 10:00-16:00.

ספרים ישנים ששודרגו למחברות סקיצה יפות
ספרים ישנים ששודרגו למחברות סקיצה יפות

עלמא

החנות השנייה שהתקשתי לצאת ממנה הייתה “עלמא”. עלמא מציעה תכשיטים עבודת יד של האמנית אוה רודן, שרשראות יפהפיות המשלבות אבני טורקיז,  טבעות מיוחדות, צמידים ודברים שפשוט לא ראיתי עוד כמותם בארץ. ממש מטריפים. המחירים אמנם לא זולים במיוחד, אבל אם התאהבתם בשרשרת – כלום לא יעזור, אין עוד אחת כזאת. מה שדוקא משך את עיני בחנות היו התמונות המוצגות על הקירות. לאחר בירור קצר, התברר כי ביתה של אוה, אורי רודן, מציירת אותן לבד בצבעי עיפרון, והן בהחלט למכירה. אני חייבת לציין שיצירתיות כזו, הרמוניה בצבעים ודיוק הם בדיוק האיכות שאני אוהבת ביצירות אומנות. אז לאלה מכם המחפשים תמונות מיוחדות לבית, שווה להציץ בעבודות של אורי. הרפרודוקציות למכירה ב- 400 ש”ח לתמונה, המקוריות יוצגו בקרוב בתערוכה שתתפרסם בעיתונות. לכו ותראו, זה ממש יפה! “עלמא”, רח’ רבי יוחנן 4, שוק הפשפשים, יפו. טל’ 03-6822511 www.alma-studio.com.

עלמא, תכשיטים מאבני טורקיז ועוד,   צילום מפירסום בגלובס
עלמא, תכשיטים מאבני טורקיז ועוד, צילום מפירסום בגלובס
ציורי עיפרון של אורי רודן
ציורי עיפרון של אורי רודן, bride
caterpillar

seashells
seashells
dancer
dancer