היום ארזתי את עצמי ונסעתי לבקר במקום החם בת”א – “התחנה”. האמת שחשבתי שמצפה לי סיוט להגיע בצהרי יום שישי לתוך ליבה של ת”א, אך הופתעתי לטובה מהפרויקט, האוירה והסדר המרענן שהיו במקום. “התחנה” הוא מתחם בילוי חדש הנמצא בשכונת מנשיה בת”א (ליד נווה צדק), במקום בו פעלה תחנת רכבת בין השנים 1892 ועד 1948 בקו יפו-ירושלים. מסילת הברזל והתחנה עצמה שנבנו אז בידי משה מונטפיורי, שוחזרו בצורה יפהפיה, והמקום הפך למתחם בילוי שוקק חיים, הכולל חנויות מעצבים, שוק אורבני-אורגני הפועל בימי שישי בין 9:00-14:00, שוק בירה, מיזמי תרבות דוגמת “ימי כסית” ועוד.

תפאורת פסי הרכבת הישנים, מתחם התחנה בתל-אביב
תפאורת פסי הרכבת הישנים, מתחם "התחנה" בתל-אביב
דוכני השוק האורבני מעירים את התחנה לחיים
דוכני השוק האורבני מעירים את התחנה לחיים

את פנינו קיבלה מוסיקה מגניבה, דוכני רחוב סטייל חו”ל, בירה מסוגים שונים, שוק אורגני ססגוני ורשימת חנויות מעצבים ביניהן: רזילי, רונן חן, אפרת קסוטו, ענת פרז, נעמה בצלאל, מיכל נגרין ועוד. החנויות בנויות מאבן ועץ ומרצפות מצויירות, מושקעות להפליא ונותנות תחושה של זמן אחר וימים עברו. הקטר הישן נצבע גם הוא, והוא עומד גאה בכניסה למתחם כאילו לספר ולא לשכוח מה היה כאן לפני שנים.

שלל ריחות וצבעים בצהרי שישי
שלל ריחות וצבעים בצהרי שישי

נהנתי מאוד לטבוע בספרי העיצוב בחנות הקונספט החדשה של צומת ספרים, המיועדת לאדריכלים, מעצבים וחובבי אמנות. החנות עוצבה ברוח הזמן, וכן גם קפה גרג הצמוד אליה. קבלו שני כוכבים כל אחד על ההשקעה והעיצוב!

חנות הקונספט החדש של צומת ספרים, לאדריכלים ומעצבים
חנות הקונספט החדש של "צומת ספרים", לאדריכלים ומעצבים צילום יח"צ
והשמש המלטפת שיש רק בתל-אביב שלנו
והשמש המלטפת שיש רק בתל-אביב שלנו

מתחם התחנה כולל בין השאר את מבני תחנת הרכבת ההיסטורית, את בית משפחת וילנד הטמפלרית ואת בית החרושת שלה, שייצר מרצפות מצוירות ומוצרי בניה ממלט. באמצעות החברה העירונית עזרה ובצרון עושה עיריית תל-אביב – יפו לשימור ולפיתוח המתחם, כאחת מפינות החמד של העיר. דגש מיוחד הושם על שימור עיצובם המקורי של המבנים ההיסטוריים ועל טיפוחו של מרחב ציבורי פתוח. במתחם בתי קפה ומסעדות, הופעות אמנים ומסיבות בימי חמישי בערב. שווה ביקור בהחלט!

אתר “התחנה”: http://www.hatachana.co.il/index.php?id=1
רחוב יחזקאל קויפמן 2,יפו