הדפס

בין לבין הנסיעות המטורפות של פרנקי לחו”ל, הוא מפתיע מידי פעם בשבת בבוקר בארוחות בוקר מהילדות שלו. אין בהן דברים מיוחדים, פשוט טוויסט קטן לכל הדברים הרגילים שאנו מכירים, ועדיין, יש להם טעם של הולנד. טוב, רוב המצרכים אכן מגיעים מהסופר בהולנד, אבל את רובם ניתן להשיג בסניפי טיב טעם או ב”ביאטריס” החנות ההולנדית ברח’ רש”י 19 בתל-אביב. אז הנה כמה תמונות מארוחת הבוקר של פרנקי. חגיגה לחיך בכלום עבודה.

אז נפתח בגולת הכותרת, ה Dutch Eggs או בהולנדית uitsmyter. זהו למעשה שילוב של לחם לבן (קלוי או לא, לפי העדפתכם), עליו מניחים 2 ביצי עין שטוגנו במחבת, עליהן הונחו טבעות של עגבניות ועליהן הונחו פרוסות גבינה צהובה (הולנדית כמובן). את ביצי העין יש לטגן במעט שמן כדקה או שתיים, להניח את העגבניות, לחכות כדקה נוספת ולהניח את הגבינה ולכסות את המחבת במכסה. יש להנמיך את האש לקטנה ו”לבשל”  כ-3-4 דקות.עד שהגבינה נמסה על הכל והביצים היו עשויות, אבל עדיין עם עין צהובה. אחרי שהכל מוכן, הניחו על שתי פרוסות הלחם. אם אתם אוהבים קינמון, תוכלו להוסיף מעט מעל. אני מעדיפה בלי.

יוגורט גרנולה עם ריבת פירות יער. יאמי.

לחגיגה הזו סחטנו אשכוליות טריות שקטפנו מהעץ בגינה והן היו כל כך טעימות שאי אפשר לתאר. את היוגורט חגגנו עם מעט גרנולה ומעל פרנקי הוסיף 2 כפיות מריבת פירות היער ההולנדית. ערבבו הכל ביחד ולא תוכלו יותר לחזור אחורה לשום יוגורט גרנולה אחרים.

פרוסות עם שוקולד De Ruijter, עוגיות Stroopwafel וקפה

הפאנצ’ליין היה הקינוח. פרוסות חלה קלויה, מרוחות בחמאה הולנדית עם פתיתי שוקולד הולנדיים מבית De Ruijter, המיועדים למריחה על לחם. הם באים בכל מיני טעמים של שוקולד מריר, לבן, חלב, צבעוני ועוד,  והם נמסים אחרי שניות על החמאה והלחם החם. הם פשוט לוקחים את החיך וחוש הטעם למחוזות אחרים. הורדנו אותם עם קפה הולנדי שפרנקי מכין במכונת ה senseo ודמיינו שאנו במאסטריכט ב 5- מעלות  עם שלג מסביב.

מכונת קפה של Senseo ופיליפס, ניתן להשיג באמזון

ולא, אף אחד לא הבטיח לכם ארוחה של שומרי משקל. אנחנו ממכורי השוקולד והממתקים, אז נא לא לבוא בטענות על מפלס הקלוריות בכל מנה. מומלץ בחום לגיוון האוירה בשבת בבוקר 🙂