אני רוצה לספר לכם על התמכרות אחת גדולה שלי בה אני נאבקת מזה כמה חודשים, והיא נקראת שוקולד. אני מתוייגת כ “חסרת תקנה” בנושא, ולא מדובר על אהבה סתמית לסם המתוק הזה, אלא התמכרות קשה, המלווה בהתקפי עצבים, רעידות בגוף וחולשה כללית אם אין לי חבילת שוקולד בגוף בכל יום. זה התחיל כשהייתי ילדה בת חמש ואבא (זכרו לברכה) החליט לפתוח חנות ממתקים. הייתי ילדת פינוקים קטנה, שקיבלה כל ערב שקית ממתקים לפני השינה, ועד שלא סיימתי את חפיסת השוקולד, לא נעצמו עיניי. כך, גדלתי, ערב ערב, כשאבא היה חוזר מהעבודה, הייתי ממש כמו כלבלב שמחכה לארוחת הערב שלו כל יום באותה השעה. 

גם כשגדלתי ועזבתי את הבית, הגוף התרגל, והמנהג נשאר. חפיסה של שוקולד ביום. לא משנה מאיזו סוג ומאיזו שנה. למזלי, הייתי טיפוס אתלטי והתאמנתי שעות כל יום, אז השוקולד התמוסס לו, אבל ההתמכרות נשארה. כולם מסביב הרימו גבה, זה לא בריא, זה מלא סוכר, את חייבת להפסיק. לא היה איכפת לי כלום. טרפתי בתאווה את מאכל האלים הזה, שגרם לי אושר עילאי בכל מצב, גם כשהייתי חולה. אפילו יום אחד בחיי לא היו לי ייסורי מצפון. עד שקראתי את הספר “נשים צרפתיות וסודות החיים הטובים” והבנתי, שכדי להנות ממשהו באמת, צריך לכמוה אליו, ואז הוא טעים שבעתיים. על זה שהוא בריא ואי אפשר בלעדיו, אין בכלל ויכוח. אני לגמרי בטוחה ואפילו לא מנסה להשתחרר מההתמכרות הזו. אבל למדתי דבר חשוב, וזה להקפיד על איכות אקסטרה מעולה, ולווסת מינונים כדי שכל ביס יהיה מלא בטעמים שיתפוצצו לי על הלשון וירנינו את חושי הטעם שלי. יש ימים שאני כבר לא נוגעת בכלל, כדי שבפעם הבאה שאטעם קוביה, היא תהיה אלוהית עוד יותר. גן עדן.

אני לא יכולה לתאר לכם מספיק את תאוות החושים שלי לסם הזה. לפי דעתי שוקולד הוא משהו מכושף, מסתורי, שומר, עוטף אותנו באהבה. אני אמנע מלומר “מאכל ניחומים” כי אותי שוקולד לא מנחם. הוא מאהב. הוא מכיר אותי כל כך טוב, מתי ואיך ואיזה. אני מתמסרת אליו בטוטליות גמורה ונשארת בהיי שעות אחרי כן. אני אוהבת איך שהוא נראה, מגרה כזה ומזמין. הסקרנות של איזה טעם יהיה לקוביה כשאנגוס בה. איזה טעמים הוא מחביא בתוכו שצריך לגלות. כן, קצת כמו יין. הסקרנות הזאת, יום אחד היא אולי תהרוג אותי, אבל עד אז אחיה מאושרת :-).

מה שרציתי בעצם להגיד לכם, זה שאל תוותרו. תאכלו שוקולד. תתמכרו, תתמסרו, תהנו. הוא אחת מהנאות החיים הגדולות ביותר שיש לנו על הכדור. חפשו מקומות מיוחדים של שוקולד, סעו בעקבותיו, גלו אותו בארצות שונות וחלקו אותו עם משפחה וחברים. הוא נהדר! שיהיה לכם סופשבוע מתוק במיוחד.

את המקור לכל התמונות והמתכונים שלהם תוכלו למצוא בלוח Chocolat בעמוד ה Pinterest שלי