בשעה שנראה כאילו העולם איבד כיוון, הקורונה מתפשטת ולא ברור לאן המצב הזה לוקח אותנו, אני בבית כמו כולם – נאחזת ביופי, בדברים הטובים והמוכרים, שעושים הגיון, ונותנים ביטחון.
גם על זה נתגבר, זו דרכו של הטבע – לאתגר אותנו, להשאיר אותנו עירניים. עירניים לקיום שלנו, למהות שלנו, ולסביבה שלנו. הקורונה אולי נראית לחלק מאיתנו כמו סוף העולם, אבל היא לא. היו כאן לפניה, ויהיו גם אחריה. שעות רבות של בילוי קרוב מאוד לטבע הביאו אותי למסקנה שלעולם יש סדר משלו, ואו שנשתלב, או שנעלם. (אתם מבינים למה אני מתכוונת, נכון?) אני בוחרת להשתלב, משנה דפוסי חשיבה (ואכילה!) ישנים ומזיקים, ומאטה את הקצב. מנפה את מה שכבר לא. בבית, בארון, בגוף ובנשמה. מכניסה חדש ומרענן. מגדירה יעדים חדשים, מנסחת חלומות מחדש ואף קורונה לא תעצור אותי 🙂   צילומים:רוני דה ליידה

שנקיף את עצמנו רק בדברים שעושים לנו טוב צילום: רוני דה ליידה

בימים האלה, אני מוצאת השראה בספרים (שאני משתפת בעמוד האינסטגרם), בלמידה מרובה של נושאים שתמיד אהבתי ולא היה לי זמן להתפנות אליהם, בעזרה לזולת (בעלי חיים ואנשים) וכמובן בחיפוש מתמשך אחר יופי. יופי שמכניס לי שמחה לחיים. נו אתם יודעים, צלחת עתיקה בגווני כחול-לבן שכל ארוחה עליה היא חגיגה, תמונה חדשה שאבהה בה שעות ואחייך לעצמי, שזירת פרחים, התחביב האהוב עליי וגם צילום בין סגר לסגר. בעוד שהדיעות לגבי הקורונה חלוקות, כן סגר-לא סגר, דבר אחד בטוח, אנחנו לא יכולים לשנות את נסיבות העולם. אנחנו יכולים רק להתחזק ולאזן את עצמנו על מנת שנוכל להתמודד בגבורה עם כל מה שנקרה בדרכנו. אבל בואו נדבר שנייה על יופי, כן זה שמשאיר אותנו שמחים. בעיניי יופי הוא לא דבר שטחי. הוא חיוני. חיוני לאנרגיה, לסימטריה של החיים, לנחמה, למשיכה, לפריון.

שנלמד לנפות את מה שטוב ומה שלא. שנתחזק ונתאזן ונתגבר. צילום: רוני דה ליידה

יופי הוא אמנם בעיניי המתבונן, אבל יש גם יופי של קונצנזוס. יופי פנימי הוא הכרחי לדעתי ולא תלוי בשום דבר מלבד עצמנו. אני באמת חושבת שאם תהיו מוקפים ביופי חיצוני ופנימי, זה יקל במידת מה על תקופת המעבר הזאת (כך אני קוראת לה). הנה כמה דברים יפים שמקפיצים לי את הלב.

שנשתמש בכל אשר ניתן לנו בתבונה, וגם נחזיר ונאיר חזרה.
שנדע לרכך, לטפל ולרפא.
שנפיץ חום ואהבה תמיד, גם אם זה קשה.
שנסתפק במועט ונדע לחלוק גם אותו.
שנזמן לנו שפע של אהבה, חברים ופרנסה טובה.

אז לשנה החדשה המתרגשת עלינו לטובה (עם קצת בלבול אבל הוא יחלוף עוד מעט, מבטיחה!) אני מאחלת לכם שתתחזקו, ותתאזנו, ותתגברו. שתמיד תקחו בפרופורציה, ותהיו אופטימיים כי כל דבר הוא בר חלוף. שתהיו בריאים ושמחים. שתקבלו בהבנה. שתסלחו. שיהיה לכם גמר חתימה טובה!

*התמונות היפות מ Pinterest