ביום חמישי האחרון התקיימה השקת קטלוג איקאה 2016 בבית השגריר השבדי בהרצליה פיתוח. מאחר ואיקאה ניתפסת בעיניי כאחת החברות המתקדמות בעולם במחקר אנושי, בתפיסה התנהגותית, ובהתאמת מוצריה להתפתחותינו, אני עוקבת בקפידה ובסקרנות רבה אחר המוצרים שלהם. בכל פעם אני מגלה מחדש חברה שחושבת כמה צעדים קדימה בשבילנו, על שיפור תנאי המחיה שלנו בבית, על יעילות וניצול חללים בין אם קטן או גדול, על שילוב הטכנולוגיה ועל צרכינו המשתנים בבית ובעבודה. כמשפחה או כיחיד, ההמצאות הקטנות של איקאה, הן שעושות הבדלים גדולים עבורינו, ובגדול, אני ממש אוהבת את איך שהם חושבים.

צילום: יח”צ

אז שמתי פעמיי לבית השגריר, ולאחר מינגלינג שגרתי בין קהל המוזמנים והחברים על כוס יין ומתאבנים בצבע בלונדיני, (והופעה נחמדה של זוכה האירווויזיון 2015 מונס זלמרלאב שהוטס משבדיה במיוחד), הצצתי בקטלוג החדש בכדי לראות מה מחכה לנו בענקית הריהוט ב 2016, ואלה הדברים שאני אהבתי במיוחד.

זהירות ילדים! פינות מעוגלות הן שוס השנה. המנורה הזו נראית לי הורסת. מנייר ומתקמטת איך שתרצו  צילום: יח”צ

אם בשנים הקודמות הושם דגש על טקסטיל, על חדרי ילדים, ועל המעבר האינטסיבי שלנו כחברה לעבוד מהבית, השנה גולת הכותרת מסתמנת להיות המטבח. אז נכון שהתרחקנו שנות אור אחד מהשני בגלל ריבוי הטכנולוגיה, הווצאפ וזה, אבל היי – לאכול תמיד צריך! אז איקאה שמה לה למטרה לחבר אותנו שוב סביב שולחן האוכל עם פריטים חדשים ומפתים. החל מהמטבח עצמו , דרך סביבת הבישול, וכלה בכלי בישול, הגשה ואירוח. ללא ספק, המטבח וסביבתו קיבלו דגשים במגוון מוצרים ידידותיים לסביבה, מה שמעביר אותי לנושא הבא.

The dark side of IKEA  צילום: יח”צ
כלי אוכל והגשה מחומרים טבעיים צילום: יח”צ
צילום: יח”צ
חבל, שעם, כותנה, פשתן, עץ, במבוק, קש. איקאה מדביקה פערים.
קולקציות מרשימות של כלי זכוכית חדשים להגשה ולאיחסון צילום: Marie Claire Maison
נו, ותראו את אלה בצבע ענבר…

סביבה ירוקה תופסת מקום חשוב על סדר יומו של כמעט כל אירגון היום, וכענקית ריהוט בארץ ובעולם, איקאה מקפידה על שימוש בחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה עד כמה שניתן. החומרים מהם פותחו המוצרים החדשים, מביאים לנו את המוצר במערומיו הקיומיים, עם שיק עיצובי והצדעה לכדור שלנו. אני אישית מעדיפה תמיד חומרים טבעיים חשופים עד כמה שניתן, ושמחתי מאוד לראות שגם בעידן המודרני ביותר עד כה, לא שוכחים מאיפה באנו. שאפו.

דגש נוסף הושם על חבריי הטובים הצמחים! שלל פתרונות לגידול ביתי של גינות תבלין וצמחים שונים. חוויה לילדים ולכל המשפחה. חממות ועציצים מטריפים, יאפשרו גם לאורבניים שביניכם ליהנות מגן ירק גם בדירה באמצע העיר.

גינה באמצע הבית. צילום: יח”צ
צילום: יח”צ

איקאה כמובן לא מתעלמת ולא שוכחת לשלב את הטכנולוגיה שלנו בתוך החיים. סטנד מגניב לאייפד לבישול נוח במטבח, מגשים כיפים לאכילה ולמחשב נייד וטונות של איחסון נוח ואסתטי למדיות השונות המשתלטות לנו על החיים.

גם האייפד בפנים. צילום: יח”צ
מה שנקרא, בישול מתקדם… צילום: יח”צ

בגזרת הילדים, לא הופתעתי בכלל כשאיקאה נתנה לילדים לעצב לבד את הצעצועים שלהם, ואחרי אלפי רעיונות שנשלחו אליה, בחרה את המוצלחים ויצרה על פיהם ליין חדש. כמה מקסים!

עיצבו את הצעצועים בעצמם. צילום: יח”צ

מוצרים חדשים ומקסימים לאיחסון ותפעול הבית מקשטים את דפי הקטלוג החדש, כולל שרפרף קטן בדגם חדש שאני נשבעת לכם שאפילו את פרנקי הדליק. במהלך השנה תשיק איקאה כ- 2000 מוצרים חדשים, חלקם במהדורות מוגבלות. בין היתר מחלקה חדשה של Paper Shop ובה מוצרי נייר ואריזות, וואשי טייפ, קישוטי שולחן ומסיבות ו stationary. איזה כיף!!!

מחלקה חדשה של Paper Shop תקבל את פניכם בביקור הבא באיקאה! מחברות, מוצרי נייר ואריזה וכל מה שחלמתם עליו למסיבה ולשולחן העבודה.  צילום: יח”צ
מוצרי אריזה חדשים ומרהיבים באיקאה. צילום: יח”צ

מוצרים נוספים תוכננו ל”Food on the Go” כדי שנוכל להמשיך ולשמור על אורח חיים בריא וחסכוני גם בעבודה ובדרכים.

Food-on-the-Go אוכל שהכנתם בבית יהיה לכם נגיש ואסתטי כעת גם בדרכים. צילום: יח”צ
איחסון, איחסון ועוד איחסון. צילום: יח”צ

עוד נקודה למחשבה, כרטיס הגיפט קארד של איקאה אולי נראה לכם כמתנה לא נוצצת במיוחד – אבל אני יכולה להגיד לכם שאני למשל, הייתי מאוד מאוד שמחה לקבל אותו ולהשלים איתו מלאי של דברים שחסרים לי בבית, אז אולי כדאי שתשקלו גם אותו בחג הקרוב.

פאלטת הצבעים כמובן עדכנית ביותר ומתייחסת למניפת הצבעים החדשה אותה פירסמתי לא מזמן בעמוד הפייסבוק.

הצלחתי לחלץ את התמונות הללו מההשקה בשבדיה. תראו איזה יופי. מעניין אם גם פריטים אלו יגיעו לישראל… צילום: Marie Claire Maison
תמונות מהשקת איקאה בשבדיה. הלוואי ואלו יגיעו גם אלינו צילום: Marie Claire Maison
מה, לא מקסים? באירופה בתחילת 2016. מכסימום תסחבו משם…. צילום: Marie Claire Maison
צילום: Marie Claire Maison

בקיצור, זה לא שתפלו מהרגליים מהרהיטים החדשים בקטלוג 2016 (אלא אם כן, אלו האחרונים יגיעו גם לכאן), אבל כמו שאמרתי, אני אוהבת מאוד את החדשנות והמחקר הבלתי פוסקים של החברה הזאת, ואיך שהם כתבו בפתיח הקטלוג: “כשמסתכלים על התמונה הגדולה, אפשר לראות את הפרטים הקטנים בה”. הקטלוג – בקרוב מאוד אצלכם בבית, בינתיים תוכלו לעיין בגירסת האונליין שלו כאן.