כל שנה בתקופה זו, עמלים עבורינו חוקרי הטרנדים והמגמות לגבי מה צפוי לנו בשנה הבאה. עולם האופנה, עולם עיצוב הבית ועיצוב המוצר, מתבססים כולם על פרסומיהם של חוקרים אלה. אז על מה בעצם הם מבססים את מסקנותיהם? אולי זה יפליא אתכם, אבל מעבר לברור מאליו כמו מחקרים סוציולוגיים, תרבויות אשר תופסות במה (העידן המרוקאי, ההודי, הסיני…) ומצב הרוח הלאומי, צבעים וטרנדים נגזרים גם מהתחום התעשייתי, ונשענים על מסלולי האופנה, יצרני תעשיית הרכב, ותעשיית כלי הבית על נגזרותיה השונות. אז מה מחכה לנו השנה? כנסו.

 

הבשורה על פי פנטון: צבעי 2014

אחרי שנה נוספת של “הליכה על בטוח” עם צבעים נייטרלים, שדבקה בנו מאז תקרית 9/11 (בה האומה האמריקאית בחרה להרגיש יציבה ונינוחה וכולנו אחריה), הגיע עידן שמח יותר. הצבעים הנבחרים על ידי פנטון, ענק תעשיית הצבעים, מראים השנה פאלטה עליזה ואופטימית יותר, והיא כוללת בתוכה כחולים, סגולים, ירוקים, אפורים וצבעי חול.

צבעי הפסטל למיניהם ימשיכו לככב בחדרי הבית שלנו גם השנה, אך לנועזים שבינינו, הגוונים העמוקים יותר יהיו בגדר חדשנות עיצובית. הדפסי הפרחים גם הם ממשיכים לכבוש את ליבינו, אם כי בגוונים כהים יותר. האוירה תהיה מודרנית יותר משנים קודמות, אשר בהן בלטו השאבי שיק והכפריות, אך תשאר אקלקטית במהותה.

איך נשתמש בכל אחד מהצבעים הללו?

הנוצות והגדילים יקשטו את ביתינו במתכונת נועזת או שקטה, תלוי באופי בעל הבית, והם יכניסו שמחה וקלילות לתוך גווני הסגול והירוק העמוקים שנראה. האוירה תהיה מודרנית ויוקרתית, אך לא מאולצת, בפרט על הקירות ובטקסטיל.

עדיין נתעטר בנוצות
ובגדילים
נמשיך לחבב הדפסי פרחים

את צבעי הפסטה הבטוחים אשר התרגלנו לבחור לתשתית הריהוט שלנו, נקשט השנה באביזרים שמחים בגווני סגול, ארגמן, ירוק, חום, כחול, צהוב עמוק, והם יזכירו לנו להשאר אופטימיים ולקוות לעתיד טוב ושמח. המלצת קובעי הטרנדים: את המכונית שלכם, הספה והשטיח בחרו בצבעי החול, והשתגעו עם כל השאר.

הצבעים ינועו בין פסטלים לעמוקים

ושוב חוזרים לתקרית 9/11, אחריה הפך הצבע הכחול לפופולארי במיוחד. הצבע המרגיע והנוח הזה, המזוהה לרוב עם שלום ואחווה – התכונות שאנו מחפשים בשעת משבר וקריסה, הוכרז כצבע השנה על ידי פנטון. Dazzling Blue יישלוט השנה בכל התחומים ו”ירעיד” את עולמנו 🙂 אז איך להשתמש בו? קבלו רמז מהתמונות הבאות.

Dazzling Blue הוכרז על ידי פנטון כצבע השנה
והוא בהחלט יזעזע את עולמנו
תמצאו אותו בכל מקום!
וככה תשתמשו בו
או ככה למשל 🙂

סקאלת החום למיניו עושה פריצת דרך מפתיעה, וכובשת את חלונות הראווה, החל מחום שוקולד, צבעי חול בהירים, מוקה, קינמון וצבעי תבלין. סקאלה זו תסתיים בגווני אפור רך ובהיר. שימו לב, השילוב שיככב השנה בכל הוא חום-כחול, ותראו אותו גם באופנה וגם בבית.

החומים יפרצו השנה, מגוון שוקולד ועד אפרפר בהיר

אי אפשר להתעלם מהירוק, במיוחד לא כשהוא הצבע האהוב עליי מכל. ירוק האמרלד שכיכב בשנה שעברה, עדיין תופס במה מרכזית, ביחוד בהתחשב בהתחזקות מגמת האקו. הוא יופיע כמעט בכל מוצר, פריט או טקסטיל השנה, ואף יתמתן קצת לכיוון גווני הפיסטוק. איזה כיף!

 

ירוק פיסטוק ו ירוק עמוק, העיקר שיהיה שמח
ואם הוא בא עם טקסטורה, מה טוב

ורוד ואדום, מוצאים עצמם משתלבים בצבעי הבית בנגיעות מינימאליות ואופטימיות. לא תאמינו מהיכן הם מגיעים אלינו, אבל התשובה היא מקמפיינים להעלאת מודעות ברשת בנושאים כמו איידס וסרטן השד. הם מתגנבים אלינו אל התודעה, וגם הביתה. הסגול נכנס אחריהם בדלת האחורית, והוא זורק נופך גותי וחם על הבית, ביחוד אם הוא קטיפתי. בורגנדי וצבעיי יין מחזקים אותו במחלקת האביזרים.

סגול גותי, מסתורי וחם
הסגול יוסיף לנו עושר ועומק לבית ויעטוף אותנו בחמימות
אם נשמור אותו עדין, הוא יעטוף אותנו גם ברוך…
סלון בגווני סגול שונים נותנים עומק לחלל

מה לא נראה השנה? הזהב שעיטר אותנו בשנה שעברה וגווני צהוב עליז ילכו ויעלמו מהמדפים, ואם חשבתם שכתום הוא השחור החדש, שכחו מזה. הכתום היחידי שתראו הוא של אורנג’ מפעיל הטלפון הסלולרי, ואם כבר תיתקלו בכתום, הוא יהיה ממש קטן ובגוון עמוק וכהה. גם סגולים בגווני הלבנדר שבלטו בשנים האחרונות עם מגמת השאבי ילכו ויעלמו, ואת מקומם יתפוס הסגול העמוק.

את הכתום לא ממש נראה, אלא בנגיעות קלות ובגוון עמוק וכהה
הצבעים השמחים יחכו לכם ממש עוד מעט בחנויות
רק אל תשכחו שלצבע צריך להוסיף קורטוב של אהבה וחיוך!

לסיכום, שילובי הצבעים החזקים שנראה השנה יהיו חום וכחול, ובסט השני, צבעים מונוכרומטיים, שחור ולבן בצירוף אדום או ירוק, וסט צבעי חול עם אדומים/ורודים/סגולים/ירוקים. אתם מוזמנים למצוא את השילוב הנכון לכם מתוך אוסף התמונות.

שיהיה לנו שבוע מרענן ועליז במיוחד!

מידע ותמונות לקוחים מהאתרים הבאים:

http://homes.ninemsn.com.au/
http://www.pantone.com
http://www.elledecor.com
http://www.hgtv.com
http://www.pinterest.com
http://willettsdesign.com
http://thedecorologist.com
http://lifeinbloomchicago.com
http://www.huffingtonpost.com