אחת לכמה שבועות אני מוכרחה לעצור את טירוף החיים הזה ולקחת פסק זמן. בלי הודעה מוקדמת, אני פשוט נעלמת ליום אחד. רצוי כמה שיותר רחוק, וכמה שיותר ירוק. השבוע הגיעו מים עד נפש. ארזתי את עצמי ועוד חברה, ושמנו פעמינו לאגמון החולה, בצפון הכי רחוק והכי ירוק שיכול להיות. ממלכת הטבע חיכתה לנו שם במלוא הדרה. נשמנו לרווחה, הרחבנו את שתי האונות והלב, סעדנו את ליבנו וחזרנו בהיי טבעי. כנסו, אמצו ושתפו.

 

זה לא בחו”ל, זה כאן. אגמון החולה ביום שמש בהיר.

אגמון החולה הוא אחד המקומות היפים בארץ, לדעתי . הוא משלב מרחבים ירוקים, טבע חי, וסביבה חו”לית לגמרי. הנסיעה אליו, לפחות מהאזור שלי, היא אחת היפות והירוקות. הגענו למקום לצפות בציפורים בדרכן הנה והחוצה. 500 מיליון ציפורים (!!) עוברות במקום המדהים הזה בשנה, ממש על קו השבר הסורי-אפריקאי, עליו למדנו עוד בימי בית הספר (זוכרים?) אנחנו ממש צריכים להיות גאים בעובדה שארצנו הקטנטונת מארחת כל כך הרבה יצורים חשובים.

מיליוני ציפורים ב B&B מפנק במיוחד בדרך ל… או מ….
האוטו שלנו אדום ויפה 🙂
להקות שלמות מתפקדות בסדר מופתי
מנפלאות החקלאות המודרנית

אחרי כמה ימים גשומים, התברכנו ביום שמשי ובהיר, וכשהגענו למקום ממש התרגשנו למראה שטיחי הדשא הירוקים. שכרנו רכבון גולף חשמלי ומגניב (149 ש”ח לזוג, בנוסף ל-4 ש”ח לאדם דמי כניסה לאתר), ופשוט שייטנו לנו על פני מסלול מעגלי בן 8.5 ק”מ. במסלול פגשנו מיני ציפורים ועופות החיים שם בלהקות המונים, שקנאים, עגורים, אנפות, נוטריות, ג’מוסים ועוד חברים נפלאים, שהרשנו לנו להציץ להם לשגרה. אין מה לדבר, הם נראו ממש שמחים בחלקת האלוהים הקטנה שלהם.

אנייודעת שאתם אוהבים שובכים אז צילמתי כל מה שנקרה בדרכי
זה לא בית קטן בערבה, זה שירותים. אבל זה היה יפה…
אחד המצפורים בשמורה. מקסים.
נוף שהזכיר לי את אירלנד 🙂
נכון שזה מדהים?
מצאתי כמה חברים. זה אחד מהם.
זה עוד אחד.
תראו את הנוטריה הזו. בכלל לא הזיז לה שאני שם.
ואלה, שבכלל לא שמו לב לקיומי
גם הפרפרים הסבירו לנו פנים
מתקפלים והולכים לאכול

אחרי שעתיים של מסלול כיפי במיוחד, המשכנו לכיוון ראש פינה האגדית לאכול צהריים. זכרנו ש”פינה בראש” ארחה בצימרים הורסים, ושווה לנו לנסות גם את שירי ביסטרו, מסעדת השף  שלהם במקום. כמו שחשבנו, האוכל היה מ-ד-ה-י-ם! והנוף והאוירה עוד יותר. המחיר לא זול, אבל בהחלט שווה דגימה.

פינה בראש, צימרים ומסעדת שף בראש פינה. שווה!
הכניסה המזמינה למסעדה של שירי
בצפון החורף כבר התחיל…
מתפנקים על כוס יין
ועל נוף עוצר נשימה
ומתעלפים על האוכל….אין דברים כאלה אצלנו. תבקשו את לביבות הבטטה והבצל. למות.
ויש גם חוות עיזים

חזרנו עייפות, אך בהחלט מחודשות, עם אנרגיות להמשיך את השבוע בכיף. מומלץ בחום! שיהיה לנו סוף שבוע רגוע ושקט.