לפני כשבועיים החלטנו בספונטניות מעשית לחגוג את יום ההולדת של פרנקי באתנחתא מקומית. החודשים האחרונים היו עמוסים בעבודה, והחלטנו שלגמרי מגיעה לנו בריחה למקום שירגיש חו”ל אבל יחסוך מאיתנו את טרטור הטיסות. חברה המליצה על אלמא – מרכז לאומניות ומלון יוקרה בזכרון יעקב, ולא חשבנו פעמיים. המקום המציג קונספט יחודי המשלב הופעות איכותיות במקום מידי ערב, עם ספא מפנק ומסעדת שף כשרה, כבש אותי כבר עם תמונת חדר הדה לקס באתר. הנופים היו משגעים ולא יכולתי להפסיק לחלום מולם. למעלה על גבעה, האויר אפילו היה נעים, ולרגע שכחנו שאנחנו בחודש יולי, בישראל, 40 דקות נסיעה מהבית. צילום תמונת שער: Ross Belfer

ארזנו תיק קליל, בגדי ים וספר ושמנו פעמנו אל המקום דרכו אנו חולפים לפחות פעם בשבוע, ואף פעם לא שמנו לב כמה הורס נראה בדיוק אותו הנוף שלנו – אבל משם. מדהים מה שזוית יכולה לעשות. המקום היפהפה מציג קונספט מעניין המשלב גלריה לאומנות, מייצגים של אמנים שונים המפוזרים ברחבי המלון, תמונות, ציורים, פסלים. על יד כל אחד פרטים על היוצר ועל המיצג עצמו. במלון מסעדת שף כשרה, אורטוריו, שלמרות הביקורות המעולות שקיבלה לצערי לא מצאתי איזכור תפריטים שלה במלון והיא היתה… די סודית. בארוחות הבוקר התענגנו על מטעמים מבית היוצר שלה, אולי רמז למה מחכה שם לסועדים בערב.

Beautiful view to the Mediterranean sea and Zichron Yaacov fields Mobile Phone photo: Ronnie de Leede
The indoor swimming pool at the Elma hotel spa photo: Itay Sikolski
Outdoor pool Mobile Phone Photo: Ronnie de Leede

הבריכה הפנימית והחיצונית היו בהחלט מפנקות, וגם הספא. הביקור שלנו שולב בדיל עם פסטיבל “כרמים וטעמים” המתקיים מידי שנה בגני רמת הנדיב הסמוכים, והיה בהחלט מתוקתק ומהנה. דגמנו יינות של יקבים צעירים וותיקים, אשר לוו בהופעה חיה וטעימות מבחר מאכלי גורמי של יוצרי האזור. היה תענוג.

The De Lux room with the beautiful views was a real treat! Photo: Itai Sikolski
We slept like babies in the King size Bed Photo: Itai Sikolski
A quick glance at the spa Photo: Itai Sikolski
and to “Ortario”, the Kosher restaurant at the hotel Photo: Itai Sikolski
The food was indeed amazing! Photo: Itai Sikolski
The grand sculpture by Sigalit Landau at the hotel lobby Photo: Iati Sikolski

כמעט מידי ערב מתקיימות באודיטוריום המלון הופעות של אמנים שונים ואיכותיים, אותם משלב המלון בעלות החדר, או בנפרד אם תרצו להגיע רק להופעה. האודיטוריום נבנה במיוחד לקונספט זה ובו אקוסטיקה מושקעת במיוחד.
ממליצה בחום חדר + הופעה + ארוחת בוקר לאסקיפיזם של אמצע שבוע.

We had a great time at the local wine festival in Ramat Hanadiv Gardens Photo: Cramim Veteamim
The atmosphere and organization of the wine festival were brilliant Photo: Cramim Veteamiml
Love this place! Photo: Cramim Veteamim

בדרך חזרה הביתה, לא יכולנו שלא לעצור בכפר הרא”ה בגלידריה החדשה של גבינות משק יעקבס. גלידת הבאונטי ההורסת שלהם היתה בהחלט הדובדבן של החופשונת הקצרה הזו. עשינו קניות לשבת וחזרנו הביתה לנוח מהחופשה. ביג לייק – בקרוב אצלכם 🙂

Nothing like a scoop of ice cream to seal a vacation deal Photo: Jacobs Ice Cream Kfer Haroeh
SOOO GOOD! Photo: Jacobs Ice Cream Kfar Haroeh

אם גם אתם בעד החיים הטובים, עקבו אחריי בעמוד האינסטגרם לחוויות נוספות ודברים שווים!