היום יצויין ברחבי העולם יום הצבע הבינלאומי. חוגגים אותו דוקא ב 21 במרץ כי זהו היום בו שעות החושך והאור שווים בדיוק. בשבילי זהו לגמרי יום חג. כמו שאתם יודעים, אני חושבת בצבעים וצורות (כמו החיות :-)), ורק אחר כך במילים. אם תחשבו על זה, לצבעים השפעה אדירה על כל חלק של היום שלנו מהיקיצה ועד השינה. הם משפיעים על מצב הרוח שלנו, על התיאבון שלנו, על הבחירות שאנו עושים והפריטים שאנו רוכשים. אני לא יכולה בכלל לדמיין עולם בשחור-לבן, ולראייה עמוד האינסטגרם שלי. רבות דובר על משמעות הצבעים בתרבויות שונות, בעסקים, בשיווק ובאופנה, ואת רובם אנו כבר מכירים. הנה כמה עובדות על צבע שלא ידעתם.

  1. גברים ונשים רואים את הגוון האדום באופן שונה. בעוד שאנו הנשים רואות גוונים של חום, כתומים וארגמן, גברים רואים אדום וזהו. בנבכי האסטרוגן.
  2. ורוד נחשב לצבע מרגיע. משתמשים בו לצביעת קירות בחדרי שיקום לוחמי קרב ואסירים. ידעתם??
  3. צבעים אחראים ל 62-90% רושם ראשוני. לבשו צבעים בהירים והסיכוי שתתחבבו על חבריכם יהיה גדול יותר.
  4. כחול הוא הצבע האהוב ביותר על גברים ונשים כאחד. רק אני נתקעתי על ירוק 🙂
  5. כרומופוביה הוא פחד מצבעים. כן. יש כזה דבר. אנשים הסובלים מהפרעה כזו יעדיפו גווני שחור-לבן-אפור מפאת בחילות, סחרורות וחרדה.
  6. צהוב וכתום הם צבעים מעוררי תיאבון. לא מומלץ לעצב איתם מטבחים. לוגו מקדונלד אומר לכם משהו 😉
  7. אדום זהו הצבע הראשון שתינוקות רואים. זהו גל האור הארוך ביותר בסקאלת הצבעים, אותו מצליחה עין התינוק לעבד.
  8. יתושים אוהבים כחול. רק אומרת.
  9. הצבע הלבן נחשב לבטיחותי ביותר במכוניות לפי מחקרים.
  10. צבעים בכלל לא קיימים. הם רק בראש שלנו. הם אותות שהמוח שלנו מעבד מבחוץ. עבדו עלינו, העולם בכלל שחור לבן! :-O

 

איזה צבעים אתם אוהבים בסלט שלכם? איזה צבע חולצה בא לכם ללבוש הבוקר, והאם החלטתם לרכוש את הפריט הקורץ אליכם מהמסך בחנות האינטרנטית? הצבע משפיע כמעט על כל החלטה כזו שלנו. ואם לא הבנתם למה תחשבו שוב. כל נטייה רגעית לצבע משמעה רצון סמוי שלכם למשהו באותו הרגע. בעולם השיווק והמסחר נותנים על כך את הדעת השכם והערב, וקביעת צבעי אתרים מסחריים משפיעים על פעולותיכם בתת מודע. כמעצבת ואשת שיווק, צבע הוא כלי העבודה הכי חשוב שלי. איתו אני מעבירה מסרים, מעצבת חללים, מגדירה מצבים. כחלק מעבודתי ביחידת הדפוס המסחרית בחברת HP, אני זוכה יום יום לראות צבע מודפס באיכויות על, על גבי אריזות, ארגזים, בקבוקים, מדבקות, תוויות, פוסטרים ושלטי חוצות, בדים ועוד. כל מה שסובב אותנו 24/7 ומהווה חלק בלתי נפרד מחיינו. ותאמינו לי – זה מדהים.

שחור-לבן. יש חיה כזאת.


לכל אחד יש את הצבע האהוב עליו. כשנלבש אותו נרגיש הכי טוב עם עצמנו. הוא מסמל אותנו ואת מה שאנו. אז בואו נכבד את היום החשוב הזה שנותן כל כך הרבה משמעות לחיינו. כי בינינו – צבע, זה לגמרי עניין של טבע.