ידידינו הספסל מלווה אותנו כבר מאות בשנים, בעיקר במקומות ציבוריים, ומטרתו העיקרית היא לשמש לישיבה, ליותר מאדם אחד. הוא עשוי לרוב מעץ, אך עם השנים נוספו גם אבן או ברזל לחומרי הגלם המרכיבים אותו. אנו רגילים לראות אותו בפינת רחוב או בגן, בפינות המתנה, בבתי כנסת או כנסיות או בבתי ספר של פעם. בחמש השנים האחרונות הספסל נכנס הביתה ותפס מקום אחר כבוד בפינות האוכל שלנו, למרגלות המיטה שלנו, בסלון ובכלל. אין ספק שזהו פריט כובש. לא בטוח כמה הוא נוח לישיבה ביתית, אבל אתם מוזמנים לראות שימושים נוספים שלו בחדר, ולא של "כולל".

מכניסים את החמור מאולם ההתעמלות הבייתה

אז לפני שתכנסו לסרטים ותתחילו עם קונוטציות שליליות של "ספסל נאשמים" ו"ספסל הלקאה" מימי בית הספר, שתדעו שספסל זה דוקא פריט חיובי. הוא מחבר בין אנשים זרים בגינה או ברחוב, ולו רק לרגע, אם לא לעד. הוא מצופף בני משפחה וחברים ליד השולחן או בבית הכנסת. הוא יכול להיות פשוט ולא יקר, או מרופד ומהודר. ספסל עני, ספסל עשיר, העיקר שיחסוך לכם מקום בבית ויהיה רב שימושי.

ספסל אולם ספורט עיצוב: Olson Kundig Architects
קסם של חמור

אתם יכולים לצבוע אותו כל פעם בצבע אחר ולקבל רהיט חדש. אתם יכולים להניח עליו כריות ולהצמיד אותו לשולחן במקום כמה כיסאות, בבית או בחוץ. אתם יכולים להשעין אותו לקיר ולהעמיד עליו חפצים כתחליף למזנון (מאוד טרנדי עכשיו). אתם יכולים לחבר שניים כאלה ולהפכם לשולחן קפה בסלון, או לשלבו בחדר השינה כפריט עיצובי משלים. אולי אף לאחסן בו מצעים אם הוא נפתח.

ספסל המשמש כספרייה. בקלות הופך לשידת טלויזיה או מזנון
ספסל המשמש כשולחן קפה בחלל המגורים
ספסלון דקורטיבי ולאיחסון קטן בחדר הילדים
סוגי ספסלים שונים במבחר גדלים

יש ספסלים עם משענת וידיות וכאלה בלי גב בכלל העשויים רק מושב. אלו המפורזלים מתאימים יותר לשימוש בחוץ, בגינה או בכניסה לבית, אבל אלו מעץ הכי קלאסים להסבה במטבח (בו אוכלים מהר וקמים). ישיבה ממושכת עליהם אינה נוחה במיוחד ומכאיבה בגב, אך בהחלט מתאימה לארוחות חטופות. אפשר להשעין אותו גם על עדן חלון ולהניח עליו חפצי נוי, עציצים ופיצ'פקעס. יש גם ספסלים קצרים יחסית אותם ניתן לשלב גם בחדר האמבט ולהניח עליהם עם מגבות או כלי רחצה, או לשלבם בגינה עם מקבץ עציצים נחמד.

למרגלות המיטה בחדר השינה. מוסיף חן לחדר, יש להזהר מערימת בגדים מצטברת עליו!
בפינת האוכל בפנים הבית
או מחוצה לו...

אני אישית מאוד אוהבת את המראה הפשוט והכפרי הזה. יש בו משהו תמים ויפה. כמובן שגם ספסל דקורטיבי עם ריפוד אלגנטי יעשה לכם את הסלון, ואף ישמש אתכם כשולחן בעת הצורך. בארץ ניתן להשיג מבחר ספסלים בסגנונות שונים כמעט בכל רשתות שיווק הרהיטים. תוכלו גם לשפץ בעצמכם או להזמין מיוצרים למיניהם העוסקים כיום בבניית רהיטים מעץ לפי הזמנה. הפייסבוק מוצף בהם. תהנו!

לגיוון הדקורציה בשולחנות אירועים
מוסיף עניין גם בגינה כאביזר
נכון שאתם הולכים לחפש לכם ספסל עכשיו? 🙂

התמונות לקוחות מהאתרים הבאים:

http://koolandkreativ.blogspot.com

http://kidsroomdecor.weebly.com

http://www.styleathome.com

http://www.motiqonline.com

http://diddledumpling.blogspot.com

http://www.pocketfulofdreams.co.uk

http://www.decorpad.com

http://www.designsponge.com

http://customsewingforthehome.blogspot.com