באחת השבתות האחרונות החלטנו לטייל באזור בית לחם הגלילית, שהתגלה כאתר שווה במיוחד. בתי הטמפלרים העתיקים מאבן החזירו אותנו אחורה בזמן. האוירה במקום הייתה כאילו הזמן עמד שם מלכת. הסתובבנו במקום עם הרגשה שאנו נמצאים בסמטאות עיירה איטלקית עתיקה ובדרך מצאנו חנות מפעל ליצור סבונים, חנות עתיקות מדהימה, גלריה לאמנות, ומרכז לטיולי אופניים בזוגות אשר מציע מסלול נחמד סביב היישוב העובר דרך האתרים העתיקים והיפהפיים של האזור.

צבעים מרהיבים ושיכרון חושים
צבעים מרהיבים ושיכרון חושים

אבל פנינת המקום הייתה "דרך התבלינים". חוות תבלינים שהיה שווה להגיע למקום ולו רק בשבילה. המתחם הענק מציע מגוון תבלינים, תערובות מיוחדות וגבינות ומבחר מעדנים רחב. הגדול ביותר שפגשתי בארץ. החנות מאורגנת להפליא ומסודרת בצורה נגישה. מוכרנים מסתובבים בין האנשים ומציעים הסבר על מגוון התבלינים ושימושם בצורה חביבה ויעילה. המקום מציע גם פעילויות וסדנאות לילדים או ימי כיף לחברות, רעיונות לשימוש בצמחי מרפא לבעיות שונות ומתכונים.

מגוון ענק של מוצרים עם הסבר מפורט לשימוש כל תבלין
מגוון ענק של מוצרים עם הסבר מפורט לשימוש כל תבלין

לאחר שאיבדתי את עצמי מאושר, נשמתי את הריחות המשכרים והערתי את כל חושי, שמתי לב שעברו כבר שעתיים ואני עוד מתקשה להפרד מהמקום. קניתי ממבחר התבלינים, הגרנולות, תערובות לאורז וחלבה מיוחדת. המחירים היו קצת יקרים מהמקובל אבל לאחר שהוספתי את המעדנים לתבשילים הסתבר שהם שווים כל שקל.

חוויה מעוררת חושים.

שדות הגידול שרועים מאחור כמו ציור טוסקני
שדות הגידול שרועים מאחור כמו ציור טוסקני

חוות דרך התבלינים, שדות בית לחם הגלילית
טלפקס 04-9533405

http://www.derech-hatavlinim.co.il/